5 dalykai, kuriuos privalote žinoti pirkdami naują dviratį

Jeigu jau nutarėte, kad laikas pirkti dviratį, nepagalvokite, kad pasirinkti bus lengva – iš tiesų dviratį rinktis yra beveik taip pat sunku, kaip ir automobilį. Pasirinkimų rinkoje yra itin daug, kainos įvairios, o suklysti juk tikrai nesinori. Todėl internetinės parduotuvės Pigu.lt ekspertai paruošė jums sąrašą dalykų, kuriuos privalote žinoti prieš pirkdami naują dviratį.

Dviračio tipas

Visų pirma prieš perkant dviratį reikėtų apsispręsti kam jį naudosite dažniausiai. Šiuo metu populiariausi yra kalnų, miesto, BMX, trekingo ir elektriniai dviračiai. Kiekvienas iš šių tipų skiriasi gan smarkiai, todėl pabandysime trumpai aptarti kiekvieno tipo privalumus ir trūkumus:

  • Kalnų dviračiai. Jeigu daugiausiai planuojate važinėti žvyrkeliais, miško takeliais ar, be abejo, kalnais, tai yra geriausias pasirinkimas, nes šie dviračiai turi storesnes padangas, itin stiprius stabdžius ir amortizatorius, kurie leis jums važiuoti pakankamai komfortabiliai net ir prasčiausiais keliais.
  • Miesto dviračiai. Visiška priešingybė kalnų dviračiams – siauros padangos. Miesto dviračiai sukurti tik lygiam asfaltui, ant kurio jie gali išvystyti įspūdingą greitį. Bet kokiems kitiems keliams šie dviračiai tinkami nebus.
  • BMX. Tai yra sportiniai dviračiai triukams atlikti. Įprastam važinėjimui jie nėra rekomenduojami.
  • Trekingo dviračiai. Dar vienas sportinio tipo dviratis, kuris yra šiek tiek panašus į miesto dviratį, tačiau yra kiek universalesnis.
  • Elektriniai dviračiai. Vėlgi, elektriniai dviračiai gali būti skirti ir miestui, ir miškų takeliams, bet šio tipo įrenginiai ypatingi tuo, kad jie gali būti varomi ne tik jūsų kojų, bet ir elektros! Todėl tai yra vis populiaresnė alternatyva tiems, kas nori pakeisti savo automobilį į dviratį – paprastai elektriniai dviračiai gali važiuoti visiškai neminant pedalų, bet dažniausiai naudojama pagalba tik važiuojant į kalnus – taip sutaupoma jūsų energija, jūs nesuprakaituoja ir nepavargstate, bet į darbą ar kitur galite atvykti greitai ir ekologiškai!

Vien dviračio įsigyti jums nepakaks

Jeigu jau nusprendėte kiek pinigų skirsite dviračiui, neskubėkite jo pirkti, nes greičiausiai pagalvojote ne apie viską. Siūlome bent jau vieną ketvirtadalį savo biudžeto skirti ir dviračio aksesuarams, kurie jums bus būtini: šalmui, pompai, vandens buteliui, galbūt netgi spidometrui ar telefono laikikliui.

Pasirinkite būtent jums idealaus dydžio dviratį

Viena iš dažniausių klaidų renkantis dviratį – neatkreipiamas dėmesys į jo dydį, nors tai yra vienas iš svarbiausių aspektų. Ant dviračio jums gali tekti praleisti nemažai valandų, todėl abejojame, ar jūs norėtumėte sėdėti susilenkę ant per mažo dviračio arba labai įsitempę ant per didelio dviračio. Taip, įprastai vairo ir sėdynės aukštį dviratyje galima reguliuoti, bet reguliavimui limitai vis tiek yra, o rėmo aukščio keisti paprastai negalima. Gamintojai nurodo kokio ūgio žmonėms rekomenduojamas jų gaminys, todėl tereikia žinoti savo ūgį ir patikrinti ką teigia gamintojas!

Atsiliepimai padės padaryti teisingą sprendimą

Be abejo, išbandyti dviratį pačiam gali būti naudinga, bet tokie bandymai reikalauja be galo daug laiko, todėl siūlome tiesiog pasitikėti savo artimųjų, draugų ir internete esančių žmonių atsiliepimais bei nuomonėmis – tai gali būti ypač naudinga, jeigu randate žmogaus, turinčio panašius į jūsų poreikius, atsiliepimą. Perskaitę tokią nuomonę galite būti visiškai įsitikinę, kad perkate būtent jums tinkamą daiktą.

Jūs nedalyvausite „Tour de France“

Galiausiai nepamirškite, kad nevertėtų persistengti ir ieškoti paties brangiausio ir daugiausiai funkcijų turinčio dviračio. Paprastam žmogui dažniausiai pakanka ir ganėtinai nebrangaus dviračio, be to, lėtų dviračių nebūna ir jeigu važiuojate lėtai, dėl to kaltas ne dviratis, bet jūs. Geriau pataupykite, ieškokite akcijų, pirkite internetu ir rinkitės ne per įmantrų, bet kokybišką dviratį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *