Jaunimo bikini čempionė Neda Emilija Silkinytė: Kūno linijos – laikinas dalykas

Absoliučia Europos jaunimo bikini čempione tapusi Neda Emilija gali pasidžiaugti jau šeštuoju medaliu savo kolekcijoje. Nors tai debiutinis neseniai 22 – ąjį gimtadienį atšventusios merginos sezonas, jis buvo itin sėkmingas. Net penkis aukso medalius pelniusi mergina žino, jog tai tėra kelio pradžia, o ateityje laukia dar aukštesni siekiai ir daugiau pergalių.

Neda Emilija pasakoja, kad už sporto pergalių, aplinkinių pagyrų ir kelionių po visą pasaulį slypi varginančios treniruotės, griežta disciplina, o kartais – ir bemiegės naktys. Nors patirtis ne visada maloni, pašnekovė siekia aplinkinius įkvėpti sportuoti ne tik dėl dailėjančių kūno formų, bet ir besikeičiančio požiūrio į save ir savo galimybes.

Emocinga sportininko kasdienybė

Neda Emilija prisipažįsta, kad dar visai neseniai sportas jos gyvenime neegzistavo ir aistrą fitnesui mergina atrodo tik atsitiktinumo dėka.

„Niekada neturėjau bėdų dėl antsvorio, buvau patenkinta savo išvaizda ir nebuvo kilusi mintis, kad galėčiau atrodyti kitaip. Visgi tikiu, kad tinkamu laiku atsidūriau tinkamoje vietoje. Kai mane pradėjo supti vis daugiau sporto entuziastų, net nepajutau kaip pati susižavėjau kūno rengyba“ – pasakoja pašnekovė.

Jaunoji sportininkė pripažįsta, kad fitnesas – sportas, reikalaujantis itin didelių valios pastangų ir nuolatinės disciplinos. Mergina atvirauja, kad pasiruošimo varžyboms laikotarpis – tikras išbandymas, kurio metu galima pajusti visą emocijų svyravimų amplitudę, kai vieną dieną esi pasiruošęs nuversti kalnus, o kitą – pradedi kelti klausimus, kam viso to reikia.

Anot „Impuls“ sveikatingumo klubų vyr. trenerės Vilmos Brinec sportas ir emocinė būsena yra itin glaudžiai susiję ir daro vienas kitam didelę įtaką.

„Prasta emocinė būsena, ar tam tikri neigiami gyvenimo įvykiai, gali stipriai paveikti sportinius rezultatus. Patiriant emocinius išgyvenimus, protinę įtampą dažnai gali būti sunku susikaupti ir nusiteikti treniruotei. Ilgalaikis stresas itin pavojingas, nes tiesiog „išplauna“ iš organizmo mineralus ir vitaminus, sutrinka endokrininės sistemos veikla – visa tai tiesiogiai veikia kiekvieną kūno ląstelę ir, žinoma, fizines galimybes.

Trenerės teigimu, šis ryšys gali būti panaudojamas ir iš kitos pusės, mat sportas daro teigiamą įtaką visam organizmui ir subalansuoja hormonų sistemą. Anot pašnekovės, sportas išmoko ne tik atskirus raumenis, bet ir visą organizmą prisitaikyti prie streso ir krūvio, o tai padeda daugelyje gyvenimiškų situacijų.

Sportas – ne tik kūnui

Visgi Neda Emilija Silkinytė mato ne vien tik sunkiąją pasiruošimo pusę, anot jos, ilgainiui procesas ima teikti savotišką malonumą ir kasdienybė įgauna tik dar daugiau spalvų.

„Didžiausia motyvacija – rezultatai. Neužtenka svajoti ir tikėtis, jog svajonės išsipildys. Didieji pokyčiai prasidėjo tik tada, kai ėmiausi konkrečių veiksmų ir pradėjau versti savo svajones realybe. Tą dieną, kai tapau absoliučia Europos jaunimo bikini čempione, supratau, kad kiekvienas išlietas prakaito lašelis, kiekviena treniruotė, į kurią eiti nenorėjau, ir kiekvienas laiku ištartas „ne“ mane atvedė ten, kur esu dabar. Prieš nuleidžiant rankas ir viską metant, reiktų sau priminti, kad vienintelis žmogus, kuris tau gali duoti viską, esi tu pats“, – pataria mergina.

Jaunoji sportininkė teigia, kad sportas ir sveika gyvensena pakeitė ne tik jos savijautą, kūno linijas ir sveikatą, bet ir požiūrį į save. Anot fitneso čempionės, sportas įkvėpė pasitikėjimo savo jėgomis tiek sporto salėje, tiek gyvenime.

„Dabar aš nuolat išplečiu savo galimybių ribas, užtikrintai siekiu naujų tikslų ir keliu kartelę vis aukščiau. Kažkada nė nebūčiau pagalvojusi, kiek daug galima pasiekti ir atsidurti ten, kur net neįsivaizdavau būsianti. O reikėjo tik patikėti savimi“, – džiaugiasi pašnekovė.

Merginoms ir moterims, kurios kompleksuoja dėl savo išvaizdos ir yra nepatenkintos savo kūnu, Neda Emilija turi tik vieną patarimą – išdrįsti keistis.

„Daugelis merginų nori rezultato čia ir dabar, tačiau ištreniruotam kūnui reikia ilgesnio laiko. Fitnesas reikalauja daug sunkaus darbo ir atsidavimo, bet svarbiausia turėti aiškiai užsibrėžtą tikslą, kuris padeda nustatyti kryptį. Pradėjus sportuoti labai svarbu išlaikyti balansą ir nepamesti galvos. Keistis reikia dėl savęs ir svarbiausia mėgti tai, ką darai, nes kai mėgaujiesi procesu – rezultatai ateina natūraliai.“

Fitneso čempionei antrina ir vyr. trenerė V.Brinec, teigdama, kad pasiruošus sportuoti, jokių pasiteisinimų neturėtų būti. Anot trenerės, kad ir kaip atidėliotume ar bandytume išvengti sportinės veiklos – anksčiau ar vėliau pats kūnas jos pareikalauja, o aktyvus fizinis judėjimas yra žmonių prigimtinė teisė ir pareiga. V. Brinec stengiasi priminti, kad teisingo sporto ir mitybos rėžimo atpildas – sveikas ir energingas kūnas, gera savijauta, puiki nuotaika.

Pirmiausia – santykis su savimi

Pašnekovės vienbalsiu teigia, kad moterims itin svarbu išmokti pamilti savo kūną ir nebijoti neišvengiamų pokyčių.

Anot trenerės V.Brinec, moterys turi išmokti priimti faktą, kad visą gyvenimą kūnas neišvengiamai keičiasi. Mokymasis mylėti save ir savo kūną, kad ir koks jis bebūtų – procesas, trunkantis visą gyvenimą.

„Mūsų šeimoje gimus ilgai lauktam vaikeliui, susidūriau su dideliu emociniu iššūkiu, kai teko suvokti, jog strijos nuo jokių, net ir tobuliausių, pratimų niekur nedings. Labai noriu, kad moterys suprastų, kad kūnas nuolat keičiasi ir tiesiog reikia mokėti dirbti su savimi, prisitaikyti ir džiaugtis pokyčiais. “

Fitneso čempionė yra įsitikinusi, kad nors subalansuota mityba ir sportas – galingi ginklai dailių kūno linijų link, visų svarbiausia – mylėti ir pasitikėti savimi. Neda Emilija teigia, kad merginos ar moters pasitikėjimo neturėtų lemti keli papildomi kilogramai, nes kūno linijos yra laikinas dalykas.

„Nors ir pačiai visad atrodė, kad pasitikėjimo savimi man netrūksta, pradėjusi sportuoti, suvokiau, kad niekada netikėjau savo jėgomis siekiant konkrečių tikslų. Dabar žinau, kad bet kuri mergina ar moteris, gali išmokti patikėti ir pasiekti visus savo tikslus. Net mažiausi žingsniai lemia didžiausius rezultatus. Ir svarbiausia – nesilyginkite su aplinkiniais, nes vienintelis žmogus su kuriuo turėtumėte konkuruoti – tai vakarykštis jūs.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *