Kas yra odontologai?

Žodis odontologija naudojamas apibūdinant dantų gydymą. Odontologija apima nemažai skirtingų savo srities specialistų, kurie siekia pagerinti burnos ertmės būklę. Dantų gydytojas gydo ne tik dantis, tačiau visą burnos ertmę, tad ieškant specialisto pirmiausia reikia sužinoti kokios odontologijos  srities profesionalas Jums reikalingas. Odontologija yra skirstoma pagal tai, koks konkrečiai darbas yra atliekamas. Pavyzdžiui, ortopedinė odontologija, kurios tikslas padėti susigrąžinti dantis, jeigu juos praradote. Ortopedinė odontologija- tai trūkstamų dantų atkūrimas bei esamų dantų būklės pagerinimas. Protezavimas yra inovatyvus ir praktiškas būdas susigrąžinti ne tik burnos ertmės estetiką, tačiau ir funkcionalumą. Šiauliai– miestas kuriame didelis odontologijos klinikų ir specialistų pasirinkimas, teikiamos įvairios paslaugos pacientams.

Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas- tai galimybė greitai turėti gražią estetišką šypseną. Antra, tai- danties audinį ir dantenas tausojantis restauracijos metodas, kurio metu atkuriama dantų estetika, funkcija, jų tvirtumas, atsparumas ir santykis su gleivine. Tai- mažiausiai žalinga procedūra natūraliems dantims, siekiant pakeisti jų spalvą, formą, ilgį, ištiesinti juos dantų lanke. Estetiniam plombavimui naudojamos medžiagos artimos natūraliems dantų audiniams. Estetinis plombavimas atliekamas ir priekiniems, ir krūminiams, ir prieškrūminiams dantims.

Kas  burnoje sukelia ėduonį arba kariesą?

Burnoje ėduonį sukelia, tam tikrų rūšių  bakterijos. Šios bakterijos sugeba prisitvirtinti prie danties paviršiaus, skaidydamos žmogaus valgomą maistą išskiria rūgštis, kurios ardomai veikia kietuosius audinius ir ardo juos. Šių kariesą sukeliačių bakterijų burnoje mes turime nuolat, jos gyvena burnoje tarp kitų- mums nepavojingų bakterijų. Tačiau yra veiksnių, kurie tam tikru metu sukelia šių bakterijų skaičiaus augimą. Stresas, įvairios ligos, imuniteto nusilpimas, gausus angliavandenių, saldumynų, vaistų vartojimas išbalansuoja nusistovėjusį bakterijų santykį burnoje,  pradeda vyrauti kariesą sukeliančios bakterijos.

Dantų implantacija

Dantų atstatymui pasirenkami ne tik dantų protezai, bet ir dantų implantai. Danties implantas- tai nedidelis titano ar cirkonio varžtelis, įtvirtinamas žandikaulyje prarasto danties šaknies vietoje, prigijus implantams yra atliekamas dantų protezavimas ir atkuriamas danties vainikas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *