Traumos ant batutų, ar tai pavojinga?

Jei batutas neturi apsauginio tinklo, įsijautę vaikai nuo jo gali nukristi ant žemės. Būna, kad šokinėjant skausmingai atsitrenkiama į batuto rėmą ir neišvengiama traumos, rankų ir kojų lūžių, raisčių plyšimų, smegenų sukrėtimo.

Kas yra smegenų sukrėtimas?

Labai dažnai žmonės painioja traumų pavadinimus- galvos sumušimas, smegenų sumušimas ar smegenų sukrėtimas. Galvos smegenų sumušimas yra kraujosruva veide, galvos plaukuotoje dalyje. Galvos smegenų sumušimas  yra visai kita situacija, kai turime kraujosruvą galvos smegenyse. Galvos smegenų sukrėtimas yra situacija, kai pacientas traumos metu ilgesnį ar trumpesnį laiką būna netekęs sąmonės ir kompiuterinėje tomogramoje nematoma kraujosruvų. Jei sąmonės netekimo nebuvo, smegenų sukrėtimo nėra, net jei buvo pykinimų, vėmimų, kaulų lūžių ar net  trumpalaikės amnezijos. Tai vis tiek yra galvos sumušimas. Dar vienas dalykas, kuris dažnai pasitaiko- potrauminis apkvaitimas. Pacientas po traumos kurį laiką gali nesiorentuoti erdvėje, lauke- lyg kažkur eina, bet nežino kur. Tai gali trukti nuo kellių sekundžių iki kelių minučių. Bet reikėtų nepainioti sąvokų- gali būti galvos kaukolės  kaulų lūžis, bet nebūti smegenų sukrėtimo. Ir atvirkščiai.

Vaikų chirurgija

Vaikų chirurgai Šiauliuose operuoja pacientus turinčius įvairiausių patologijų. Vaikų chirurgams dažnai tenka susidurti su naujagimiu apsigimais- kaip ir pasaulyje- stemplės, žarnų atrezijos, įvairių pilvo sienos defektais. Aptinkamos ir onkologinės ligos. Dažniausios jų inkstų, plaučių tarpuplaučių navikai, jie nustatomi net metų vaikams. Lietuvoje neaiškios lyties gimsta trys, keturi vaikai. Šiuo metu tokia problema sėkmingai sprendžiama visoje šalyje, operacijos neaiškios lyties vaikams atliekamos ir Šiauliuose.

Gydytojų specialistų konsultacijos

Gydytojas specialistas padeda šeimos gydytojui greičiau nustatyti ar patikslinti paciento negalavimo priežastį, ligos diagnozę, aptikti sunkią, pavojingą ar retą ligą ir parinkti tinkamą gydymą. Gydytojo specialisto konsultacijos teikiamos pacientams, turintiems šeimos gydytojo ar kito specialisto siuntimą dėl konkrečios priežasties. Konsultacijos metu gydytojas specialistas pagal savo kompentenciją atlieka visus būtinus tyrimus, skiria gydymą, teikia patarimus siuntusiajam gydytojui bei pacientui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *