Dantų protezavimas – pigiausia būdas atstatyti dantis

person holding white and black box
Photo by cottonbro on Pexels.com

Dantų protezavimas vis mažiau gąsdina tuos, kurie ruošiasi dantų atstatymo procedūroms. Jeigu ir jums šiuo metu knieti sužinoti ką rinktis būtų geriausia, tuomet būtinai turėtumėte išsiaiškinti visus šios procedūros privalumus ir trūkumus. Protezavimo pažanga yra akivaizdi ir tai liudija skirtingi metodai. Anksčiau protezavimas buvo skirtas keičiant praktiškai visus prarastus dantis, o dabar ši procedūra gali būti pasitelkiama tiek nuskėlus dantį, tiek jį praradus ar net praradus visą jų eilę.

Protezavimas paprastai atliekamas odontologijos klinikose, kurios yra privačios. Trumpai tariant, poliklinikose, kuriose gydymas finansuojamas iš ligonių kasų, atliekamos tik pagrindinės dantų gydymo procedūros. Jeigu susidūrėte problema, kad netekote kelių dantų vienoje vietoje, tuomet ko gero protezavimas būtų pigiausias ir greičiausias pasirinkimas.

Svarbu pažymėti, kad neretai žmonės renkasi ir dantų implantus, bet tai yra kiek kitokia ir žymiai brangesnė procedūra. Implantai pasižymi tuo, kad kiekvienas dantis formuojamas atskirai. Tai yra dirbtiniai dantys, kuriuos sudaro sraigtas ir vainikas. Implantavimas trunka ilgiau, nes tenka laukti kol sraigtas prigyja prie žandikaulio ir taip su kiekvienu nauju formuojamu dantimi.

Protezavimas naudingas tuo, kad jį pasitelkti galima net jeigu tik nuskėlėte dantį. Matote, estetinis plombavimas vargu ar bus efektyvus būdas atkurti dantį. Tokia procedūra yra rizikinga, nes plomba gali neatlaikyti kramtymo krūvio. Tokiais atvejais ant nuskelto danties protezuojamas vainikas ir dantis atrodo kaip naujas. Tuo labiau – danties funkcija išlieka nepakitusi ir nebėra pavojaus, kad jis vėl bus pažeistas.

Dantų protezavimas taip pat naudingas dėl to, kad jo kaina yra žymiai pigesnė ir pati procedūra, priklausomai nuo paciento būklės, yra trumpesnė. Pavyzdžiui, jeigu netekote eilės dantų, tuomet protezai bus fiksuojami ant šalia esančių. Aišku, ilgiausiai truks protezo gamyba, nes tiltas (dantų imitacija) bus gaminamas būtent pagal jūsų situaciją – dantų dydį bei spalvą.

Taip pat reikia paminėti, kad dantų implantavimas gali būti daline procedūra siekiant atkurti dantų eilę. Pavyzdžiui, jeigu nėra galimybės tiltelio fiksuoti ant šalia esančių dantų, tuomet bus sriegiami implantai ir ant jų montuojami protezai.

Plačios protezavimo galimybės siūlomos patikimose odontologijos klinikose. Bet, norėdami sužinoti kiek jums kainuos visas paslaugų paketas, turėtumėte kreiptis į specialistus apžiūrai. Būtent apžiūra leistų nuspręsti koks dantų atstatymo metodas būtų geriausias jums.

Atminkite, kai kurios odontologijos klinikos sudaro pacientams sąlygas už gydymą mokėti dalimis (išsimokėtinai).

Protezavimas – implantavimas odontologijos klinika Vilniuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *