Kaip stiprinti imuninę sistemą? Pataria medikė

Net ir vasaros metu peršalimo ligos kai kuriuos kankina labai dažnai. Žinoma, kad esant geram orui sirgti – tikra nelaimė. Dažniausiai taip nutinka dėl to, kad žmogaus imuninė sistema yra labai silpna, tad paprasčiausiai nekovoja su virusais ir bakterijomis, kurios sukelia įvairias ligas.

Stiprinkite imuninę sistemą

Imuniteto stiprinimas yra labai svarbus kiekvienam žmogui. Vaikams, senyvo amžiaus asmenims ir tiems, kurie serga lėtinėmis ligomis – ypač. Svarbiausia, kad stiprinti imuninę sistemą tikrai nėra sunku. Svarbiausia – žinoti kaip.

„Jūsų imuninė sistema yra sudėtingas ląstelių, audinių ir organų, tinklas. Jie kartu dirba, kad apsaugotų jus nuo infekcijų ir ligų. Yra daug dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sustiprintumėte savo imuninę sistemą ir išliktumėte sveiki“,- pasakoja medikė Laura.

Sveika gyvensena

Įtraukite į savo racioną daug vaisių, daržovių, viso grūdo produktų ir liesų baltymų. Šie maisto produktai aprūpina jūsų organizmą maistinėmis medžiagomis, kurių reikia stipriai imuninei sistemai.

Taip kasdienai reikia daugiau fizinio aktyvumo. Mankšta padeda pagerinti kraujotaką ir stiprina imuninę sistemą. „Suaugusiems rekomenduojama bent 150 minučių vidutinio intensyvumo fizinio aktyvumo per savaitę“,- nurodo gydytoja.

Taip pat svarbu, kad užtektinai miegotumėte. Miego trūkumas gali susilpninti jūsų imuninę sistemą. Suaugusiems rekomenduojama 7-8 valandos miego per naktį.

„Stresas gali neigiamai paveikti jūsų imuninę sistemą. Raskite sveikų būdų valdyti stresą, pavyzdžiui, jogą, meditaciją ar kvėpavimo pratimus. Rūkymas ir gausus alkoholio vartojimas gali susilpninti jūsų imuninę sistemą taip pat“,- nurodo medikė.

Galiausiai, rankų plovimas muilu ir vandeniu yra vienas geriausių būdų galinčių užkirsti kelią infekcijoms. Plaukite rankas dažnai, ypač prieš valgį, po tualeto ir po sąlyčio su ligoniais žmonėmis.

Kasdienai – įvairūs papildai

Medikė nurodo – kokie vitaminai gali padėti stiprinti imuninę sistemą. „Vitaminas D yra svarbus imuninei sistemai. Daugelis žmonių negauna pakankamai vitamino D iš saulės arba maisto, todėl gali būti naudinga gerti papildus. Kasdienai, reguliariai būtini ir probiotikai. Tai yra gerosios bakterijos, kurios gali padėti pagerinti jūsų žarnyno sveikatą ir stiprinti imuninę sistemą. Dėmesio vertas cinkas, kuris yra svarbus imuninei sistemai. Jį galite rasti maiste, pavyzdžiui, mėsoje, pupelėse ir riešutuose, arba vartoti papildų pavidalu“,- konkretizuoja Laura.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *